Søndag, den 17. september kl. 09:30 er der Parturnering med Rønne Begravelsesforretning v/Peter Lund som sponsor.
Bemærk – turneringen er 8. og sidste afdeling for Mizuno og SA Golf Academys gennemgående præmie. Efter turneringens præmieoverrækkelse trækkes der lod om den gennemgående præmie – et fuldt golfsæt fra Mizuno. Derfor håber vi, at I alle vil blive og gøre dagen festlig.
Turneringen er en Parturnering, hvor der spilles greensome/stableford med fuldt hcp.
Der er kanonstart kl. 09:30.
Der spilles i 2 lige store rækker opdelt efter handicap med præmier til de 3 bedst placerede i hver række og nærmest hulpræmier på hul 9 og 12.
Ekstrapræmie til den eller de spillere. der i første.slag ligger under 1 meter fra flaget på hul 12, er der 2 stk. smørrebrød og en øl til 2 personer på Hovedvagtens Spisehuz.
Læs mere om turneringen og tilmelding på Golfbox .
https://www.golfbox.dk/livescoring/tour/#/competition/3740458
Husk tilmelding senest fredag, den 15. september kl. 10:00 til denne traditionsrige Parturnering.
Vi håber på en god turnering.